V roce 2009

Zásahy v roce 2009

Dne 12.11.2009

9.11.2009

Vyjela jednotka k zásahu TECHNICKÁ POMOC,ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ.Jednalo se o odstranění naplavenin na splavu na ulici Dvořákova,jednotka provedla odstranění pomocí trhacích háků a vniknutím do vody bylo několik kmenů zajištěno lanem a pomocí vozidla vyproštěno.

5.8.2009

Vyjela jednotka v odpoledních hodinách k technické pomoci. Jednalo se o pátrání po pohřešované ženě, která by se měla podle dostupných informací nacházet v Krumlovském lese.Na místě zasahovala JSDH Olbramovice,Miroslav a Rakšice.HZS Moravský Krumlov,Policie ČR s psovodem,Městská Policie a Vrtulník s termovizí,pátrání je momentálně neúspěšné

3.8.2009

Jednotka zasahovala na žádost města Moravský Krumlov  na úklid komunikace na Zámecké ulici.

3.8.2009

Vyjela jednotka k odstranění spadaného stromu na garáži rodinného domu na Havlíčkově ulici v Rakšicích.Jednotka provedla jeho rozřezání a následné odstranění

3.8.2009

Vyjela jednotka k odstranění vzrostlého kaštanu z místní komunikace na ulici Pod Hradbami.

3.8.2009

Vyjela jednotka v ranních hodinách k odstranění Třešně na Nádražní ulici, vzhledem k neprůjeznosti vozovky,jednotka odstranila několik stromů, při cestě k zásahu.

2.8.2009

Vyjela jednotka k odstranění větví a stromů z kolejiště na vlakovém nádraží.Jednotka provedla rozřezání a následné odstranění z kolejiště.Na místě zasahovala společně s HZS Českých Drah.

15.7.2009

Byla jednotka povolána k Odstranění nebezpečných stavů na komunikaci u Vlakového nádraží v Rakšicích V k.ú. Moravský Krumlov. Na komunikaci byl spadený strom,který jednotka odstranila mimo vozovku. Po informaci z KOPISU jednotka provedla monitoring okolí,zda se na vozovce nenachází další překážky. Po několika minutách byla jedontka poslána k odstranění stromu ze silnice v obci Olbramovice.Na cestě k události byla jednotka odvolána a vrácena zpět na základnu,kde na žádost KOPIS Brno zůstala nadále v pohotovosti.

11.7.2009

Vyjela jednotka v odpoledních hodinách k prověřovacímu cvičení do Rešic.Jednalo se o cvičení okrsku SDH č.15.  jejímž cílem bylo prověřit akcescopnost jednotek a nacvičit dálkovou dopravu vody pomocí PS 12 z požární nádrže a následně doplnit naši CAS.Na místě zasahovaly jednotky SDHO Rešice,Horní Kounice,Horní Dubňany,Dolní Dubňany,Jamolice, Dobřinsko a Hasiči města Moravský Krumlov-Rakšice. Jednotky SDH Polánka a Rokytná se cvičení jako jediné z okrsku nezůčastnily.

27.6.2009

Jednotka asistovala při motokrosových závodech u Miroslavských Knínic.Na místě zajišťovala požární bezpečnost. Zasahovala společně se Záchranou službou.

12.6.2009

Vyjela jednotka k požáru cvičné kuchyně na Základní škole na Ivančické ulici.Jednotka provedla lokalizaci a následně likvidaci požáru.Na místě zasahovala jednotka HZS PS Moravský Krumlov, která provedla prozkoumání budovy a evakuovala dvě osoby z budovy, dále jednotka HZS PS Ivančice, která zajištovala druhý proud a společně s naší jednotkou likvidovali místo požáru.Na místě zasahovala i Městská Policie a Policie ČR.Jednalo se však o taktické cvičení.

7.5.2009

Vyjela jednotka společně s HZS Moravský Krumlov k požáru trávy u  obce Kadov.Bylo provedeno  uhašení požářiště vysokotlakem,a protože bylo nahlášeno více ohnisek byl proveden průskum kolem celé vozovky.

29.a 30.4

Zajištovala jednotka požární bezpečnost při výstavě težké techniky,zemních strojů a nákladních automobilů v Bratčicích.Na místě i Záchranná služba z Brna

21.4. 2009

Zasahovala naše jednotka při likvidaci úniku nafty na pozemní komunikaci v Moravském Krumlově v místní části Rakšice.Na místě zasahovala Jednotka HZS PS Moravský Krumlov a jednotka Hasičů města Moravský Krumlov-Rakšice.Provedli jsme zasypání uniklé nafty sorbentem,s jeho následným sběrem.Z důvodů místa nehody bylo nutné částečně omezit provoz.

4.3.2009

Vyjela jednotka k Technické pomoci na ulici S.K. Neumanna v Rakšicích.Jednalo se o nalomenou větev v prostorách Mateřské školky.Společně s HZS Moravský Krumlov bylo provedeno pomocí požární plošiny,ořezaní nebezpečně vypadajících větví.

1.3.2009

Jednotka vyjela po půlnoci k odstraňení zaklíněného stromu na řece Rokytná.Na místě zasahovala společně s HZS PS Moravský Krumlov.Zásah byl ukončen ve 3 hod.Po celou noc prováděla jednotka monitoring stavu hladiny řeky.

7.2.2009

Vyjela jednotka v 15:18 hod. na požádání místní jednoty Orel.Předmětem zásahu bylo zajištění vánoční výzdoby,která ohrožovala osoby pohybující se kolem ní. Po příjezdu na místo bylo zjištěno že jse jedná o vánoční strom,který  byl natolik nebezpečný,že ho bylo nuté jej odstranit.V 15:50 jednotka ukončila zásah a vrátila se zpět na základnu.

17.1.2009

-Ve večerních hodinách provedly členové jednotky požární dozor na Plese města Moravský Krumlov a to z důvodu vystoupení orientálních tanečnic,které používaly otevřený oheň.