V roce 2011

17. 1. 2011

2.1.2011

Popis: JPO vyjely na ohlášený požár rákosu. Jednalo se o neohlášené pálení rostlinného odpadu.

Jednotky: HZS Mor.Krumlov, SDH Rakšice

Obec: Moravský Krumlov-Rakšice

8.5.2011

Popis: Jednotky vyjeli na požár střechy 2x2 m. nízké budovy, bez zranění, lokalizace 10.18 hod., likvidace 10.48 hod.

Jednotky: HZS Lidická, HZS Ivančice, SDH Ivančice-Němčice, HZS Mor.Krumlov, SDH Rakšice

10.5.2011

Popis: Jednotky vyjely na P trávy. P trávy na ploše 5x15 m, nasazen VTP. Lokalizace 14.01. Likvidace 14.09.

Jednotky: HZS Mor.Krumlov, SDH Rakšice

21.5.2011

Jednotka vyjela na žádost Městské policie, k vytažení neb.předmětů z koryta řeky Rokytná

29.5.2011

+ Popis: Jednotky provádí asistenci PČR při nálezu munice. Byla provedena evakuace osob z okolí místa nálezu. Munice byla odvezena a odpálena v lomu Leskoun

Jednotky: HZS Ivančice, HZS Mor.Krumlov, SDH Rakšice

Ulice: náměstí T. G. Masaryka

25. červen 2011

Popis: Jednotka provádí odstranění stromu spadlého přes vozovku za použití MŘP. Strom byl odstraněn.

Jednotky: SDH Rakšice

Obec: Lesonice

6. červenec 2011
Popis: Jednotka vyjela na požár RD, jedná se o přízemní domek užívaný jako squat. Odpojena elektřina, nasazen C proud. 3:59 - Lokalizace. 5:49 - Likvidace

Jednotky: HZS Ivančice, SDH Ivančice-Němčice, HZS Mor.Krumlov, SDH Rakšice

Ulice: Zámecká

3.9.2011
Jednotky vyjely na požár lesa. Jednalo se o prověřovací cvičení.

Jednotky: SDH Dobřínsko, SDH Dolní Dubňany, SDH Horní Dubňany, SDH Horní Kounice, SDH Jamolice, SDH Rešice, SDH Polánka, SDH Rakšice, SDH Rokytná

Obec: Horní Dubňany

6.9.2011

15.9.2011

Jednotka vyjela k Úniku nebezpečné látky v prostoru železničního přejezdu P3936 Rakšice.Jednalo se o únik Ethylbenzenu do půdy. Jednotka asistovala při přípravě JPO HZS M.Krumlov v oblékání protichemických obleků OPCH 90 a provedla přípravu zjednodušené dekontaminace. Jednalo se však o Taktické cvičení

Jednotky: HZS Ivančice, HZS Znojmo, HZS Mor.Krumlov, SDH Miroslav, SDH Rakšice

Obec: Moravský Krumlov-Rakšice

24.10.2011

Popis: JPO vyjely na P RD. Jednalo se o neohlášené pálení.
Jednotky: PS Ivančice, PS Moravský Krumlov, SDH Miroslav, SDH Rakšice

Obec: Moravský Krumlov - Rakšice

15.11.2011

Popis: Jednotky vyjely k úniku neznámé látky. Hasiči provedli vytyčení nebezpečné zóny a postavili dekontaminační stanoviště. Průzkumem zjištěno, že se jedná o kyselinu sírovou. Proběhlo zamezení úniku, a dekontaminace uniklé látky a hasičů.
Jednotky: PS Ivančice, PS Znojmo, PS Moravský Krumlov, SDH Petrovice (ZN), SDH Rakšice

Obec: Petrovice

22.11.2011

Popis: Jednotky vyjely k požáru AO v autobazaru. Jedná se o prověřovací cvičení.
Jednotky: PS Moravský Krumlov, SDH Dobelice, SDH Trstěnice, SDH Rakšice

Obec: Dobelice

1.12.2011

Popis: Jednotky vyjely na P dřevěné chaty. Průzkumem zjištěno, že se jedná o požár objektu, který je určen k demolici. P beze škody. 22:26 - Lokalizace. PČR na místě. Provádíme rozebírání střešní konstrukce a vyklízení objektu. Objek vyklizen, nikdo nenalezen.23:46 - Likvidace.
Jednotky: PS Ivančice, SDH Ivančice-Němčice, PS Moravský Krumlov, SDH Rakšice

19.12. 2011
Popis: JPO vyjely na P na střeše továrny Vertex. Uhašeno před příjezdem JPO, došlo k zahoření mastnot v komíně.

Jednotky: PS Ivančice, SDH Ivančice-Němčice, PS Znojmo, PS Moravský Krumlov, SDH Rakšice

24.12.2011

Popis: Jednotky vyjely k P RD. Průzkumem zjištěno, že došlo k zahoření varné konvice, el. zařízení a poličky. 20:26 - lokalizace, 20:34 likvidace. Odjezd jednotek na základny.

Jednotky: PS Ivančice, SDH Ivančice-Němčice, PS Moravský Krumlov, SDH Rakšice

Ulice:Zámecká