V roce 2008

6. 1. 2008

Zásahy v roce 2008

18.11.2008

Vyjela jednotka v dopoledních hodinách k požáru acetylenových lahví v Dolních Dubňanech.Požár vypukl v místních dílnách.Na místě zasahovala jednotka HZS PS Moravský Krumlov,JSDH Dolní Dubňany a Hasiči města Moravský Krumlov-Rakšice.

4.8.2008

Vyjela jednotka k požáru obilý do obce Džbánice. Požár byl operačnímu středisku HZS ohlášen v 11.51 hodin, na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Moravském Krumlově a ve Znojmě, a jednotky dobrovolných hasičů z Višňové, Trstěnic, Medlic, Miroslavi a Rakšic. Po příjezdu hasiči zjistili, že na poli hoří kombajn a od něj se vzňalo strniště a nepokosené obilí.

2.8.2008

Vyjela jednotka k požáru strniště za obcí Rakšice.Na místo vyjela jednotka HZS Moravský Krumlov,JSDH Rakšice a Olbramovice.Požár byl založen zřejmě úmyslně a to z důvody probíhajících oslav 110.založení sboru.

12.7. 2008

Vyjela jednotka k požáru obilí a trávy u Petrovic . Požár byl operačnímu středisku HZS ohlášen ve 12.57 hodin, k jeho likvidaci na místo vyjelo pět jednotek hasičů - profesionální ze stanic v Moravském Krumlově, Znojmě, Ivančicích a Pohořelicích a dobrovolná jednotka z Rakšic. Pole zapálilo jiskření v kombajnu. Do drtiče sklízecí mlátičky se dostal kus dřeva a po mechanickém poškození stroje a tření kovových součástí odlétaly jiskry, které zapálily obilí. Na rozpáleném pozemku se plameny ve větru rozšířily až na plochu 3,5 hektaru. Hasiči požár dostali pod kontrolu ve 13.41 hodin, dohašování pak ukončili ve 14.10 hodin. Hodnotu zničeného obilí vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 75 tisíc korun.

3.6.2008

Byl naší jednotce vyhlášen poplach,informace z KOPISU byla taková ,že se jedná o požár skladu barev -lakovny na Nádražní ulici. Jednotka po příjezdu na místo události se nahlásila VZ a jednala dle jeho pokynů,s ostatními jednotkami jsme prováděli hašení pomocí pěnidla.Z důvodů nebezpečí úniku jedovatých látek do ovzduší bylo nutné použítí dýchacích přístrojů.Na místě zasahovaly jednotky HZS a to PS Moravský Krumlov,Ivančice,Pohořelice,Znojmo a Hrušovany nad Jev. a JSDH Rakšice,Olbramovice,Miroslav,Trstěnice

27.5.2008

Vyjela jednotka v dopoledních  hodinách k požáru skladu tuků společnosti ERPEKO v Olbramovicích.Na místě byl vyhlášen 2.stupeň požárního poplachu a proto bylo nutné povolat další jednotky.Naše jednotka zasahovala uvnitř objektu,proto bylo nutné použít izolační dýchací přístroje.Na místě zasahovalo 8 jednotek hasičů a to: HZS M.Krumlov,Pohořelice,Ivančice,Hrušovany nad Jev. a Znojmo a dále jednotky SDH Olbramovice,Miroslav a Rakšice.Žádné škody na majetku nebyly vyčísleny  jelikož se jednalo o Námětové cvičení,které mělo za úkol prověřit připravenost všech zasahujících hasičů a také seznámit se s objektem pro případ ,že by zde v budoucnosti vypukl požár

1.2.2008

Jednotka vyjela k technickému zásahu,a to k odstranění ohrožující traktotrové pneumatiky,která vysela na skále nad obytnýmy domy a hrozilo její sesutí a zranění  osob pohybujících se okolo domů.